Labyrintem slov...

archiv fanfic od roku 2008

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Původní název: Erestor’s exercise
Autor: chaotic_binky
Web:  http://lotr.adultfanfiction.net/story.php?no=600080397
Překlad:  Pyriel
Beta-reader:  Georgia, Jezinka

Párování:  Glorfindel/Erestor
Rating:  slash, 12+
Shrnutí:  Elrond chce, aby poradci a písaři začali cvičit. Koleduje si o potíže!
Prohlášení:  Nevlastním elfy nebo jejich prostředí. Elfové mě přinutili tohle napsat, přestože patří Tolkienovi; bylo od nich velice zlobivé, že to udělali! Nemám z této povídky žádný zisk a ani žádný úmysl ho získat.

Glorfindel seděl v Elrondově pracovně před jeho stolem.

„Chci, abys zařídil nějaká cvičení pro poradce a písaře. Všichni vypadají poněkud nazelenale. Nepříliš zdravě, pokud chápeš, co mám na mysli.“ Elrond podal seznam jmen Glorfindelovi, který na něm hledal jedno konkrétní.

„Erestor by měl být na seznamu taky, vypadá obzvlášť zeleně.“ Glorfindel se drze zasmál a vrátil seznam Elrondovi.

„Odmítne, Glorfindeli.“

„Ty jsi tu pánem. Přinuť ho.“ Glorfindel měl na tváři široký úšklebek, který se rozšířil ještě víc, když Elrond na seznam dopsal Erestorovo jméno.

Glorfindel udělal kopii seznamu s podrobnostmi o rozpisech cvičení a připíchl ji v místnosti písařů a další v knihovně. Všichni se kolem seznamu shromáždili, včetně Erestora, který doslova vybuchl vzteky, když na něm zahlédl svoje jméno. Strhl ho ze zdi a vřítil se jako bouřka do Elrondovy pracovny, kde bouchl pěstí do stolu.

„Já tohle dělat nebudu, Elronde, jak se opovažuješ! Pracuju zatraceně těžce a nepotřebuju další námahu.“ Erestorův vztek se ani o kousíček nezmírnil.

Elrond couval ke dveřím. „Musíš kvůli tomu zajít za Glorfindelem,“ pronesl rychle a pak utíkal jako o život a jen tak tak se vyhnul velké nádobě vržené jeho směrem. Zahnul za roh. 'Co si, u Valar, Glorfindel myslí...' uvažoval a pomyslel si, že dokonce i skřeta by vyděsila smršť energie, jež byla jeho hlavním poradcem.

Erestor se vztekle hnal přes cvičiště a otevřel dveře do Glorfindelovy kanceláře tak rázně, že jeden z pantů ze dveří odpadl. Práskl seznamem na stůl.

„Nehodlám cvičit, Glorfindeli; dost na tom, že s tebou musím každou noc spát!“ Erestor byl tak rozzuřený, že zrudl ve tváři a pravou ruku sevřel v pěst, připravený svého manžela udeřit.

„Erestore, já vím, že se nechystáš cvičit, a také vím, že chci se svým překrásným manželem obědvat. Byl to jednoduchý způsob, jak tě sem dostat, způsob, se kterým bude Elrond souhlasit, aniž by chtěl, aby ses co nejdřív vrátil.“ Glorfindel se usmál, objal Erestora a políbil ho.

„To od tebe bylo velice mazané, má lásko - a já jsem po něm hodil jeho oblíbenou vázu, když utíkal.“ Pak se Erestor poddal svému manželovi a nechal své roucho sklouznout, aby se mohl nechat laskat.

„To je dobře, stejně se mi nikdy nelíbila.“ Glorfindel se smál, přešel ke dveřím, které zavřel a zamkl, a pak se vrátil ke svému manželovi, aby si mohli dopřát svůj malý kousek nebe.

 

KONEC

 

Vyhledávání

Štítky

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat