Labyrintem slov...

archiv fanfic od roku 2008

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Autor:  Světlushka
Páry:  Severus Snape/James Potter
Varování:  12+
Shrnutí:  Double drabble. Variace na téma Nemůžu tě mít. Severusovy rány jsou však hluboké – tak hluboké, že ani celé moře času je nedokáže zacelit.

 


Podzimní noc. Nepršelo, ale chladný, syrový vítr se v poryvech hnal krajinou a rval ze stromů umírající listí; to dopadalo na zem a znovu se od ní s šustěním ve vírech odlepovalo.
Severusův plášť zběsile vlál, ačkoli si jej muž přidržoval rukama zkříženýma na prsou; bylo mu zima, na těle i na duši.
Tma. Světlo z oken nedaleké vesnice sem nedosáhlo a měsíc se v tomto nehostinném období raději schoval za mraky.
Ticho. Mrtvo. Jen Severusovo tlukoucí srdce rušilo místní klid, jen ono se zdálo být živé - jako by zmizely i veverky, obvyklé společnice pozůstalých, kteří přišli na hřbitov vzpomínat.


* * *

Zima se zdála být čím dál horší, zalézala pod kůži a studila až na kost. Severus se třásl. Část toho chladu už nikdy nezmizí… Nezažene ji nejprudším ohněm, ani nejsilnější whisky. Bylo by třeba úplně jiného žáru… Nikdy by to však nepřiznal. Nikdy. Nikomu.
Svítalo. Velice pomalu a nenápadně se na nebi na východní straně ukazovaly bledé náznaky nového dne, než oblohu zalila nejprve růžová a pak bledě zlatá záře. Když se Severus otočil a odcházel ke hřbitovní bráně, za níž se chystal přemístit do Prasinek, ve vlasech, do nichž léta vetkla první kvítky, se mu zaleskly jemné kapičky rosy.

 

KONEC

Vyhledávání

Štítky

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat